KURUMSAL | Hakkımızda

1990 yılında yalnızca iki adet lift ve beş adet personel ile hizmet vermeye başlayan General, İstanbul 4. Levent Sanayi Mahallesi’nde şimdiki gibi yine bir Alman markasının 7 yıl boyunca hem satış hem de satış sonrası temsilciliğini üstlenmiştir. 1997 yılında ise General, Volkswagen markasına geçiş yapmış ve o zamana kadar kazandığı, başta koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini, tüm birikim ve tecrübelerini, oturmuş kadrosuyla beraber yeni temsil ettiği markaya taşımıştır.

2000’li yıllara gelindiğinde General, üç adet showroomu ve 1600 m² alanı kapsayan dönemin benzersiz boya kaporta kompleksi ile müşterilerine hizmet vermiştir. Ancak yaşanan krizlerin sonucunda bazı noktalarını elinden çıkarmış olsa da, 30 Ağustos 2004 yılında satış ve satış sonrasını bir araya getirip concept (3S) yaratarak, hem kendisine hem de temsil ettiği markanın gücüne güç katmıştır.

Sektördeki en eski dolayısı ile en tecrübeli bayi kuruluşlarının içinde yerini pekiştiren General, kurulduğu günden bugüne 25.000 adedin üzerinde aracı yeni sahiplerine kavuşturmuştur. Satış sonrası hizmetlerinin güvenilirliği sayesinde de her yıl ortalama 15.000 araç sahibine doğru ve dürüst hizmet vererek, müşterilerinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Ocak 2019 yılından itibaren geleceğin markası olma yolunda baş koymuş PSA grubunun bünyesindeki CİTROEN ve PEUGEOT markları ile 29 yıllık tecrübesini, İstanbul’un parlayan yıldızı VADİSTANBUL’da, birleştirmiştir.

General, bugüne kadar edindiği bilgi ve tecrübelerini aynı kusursuzlukla geleceğe taşımayı hedef edinirken, bir yandan da her geçen gün daha da gelişerek, müşterilerinin binek ve ticari araç satış, servis, yedek parça ve sigorta hizmetleri konularında tüm ihtiyaçlarına eksiksiz karşılık vermeye devam edecektir.